Ubezpieczenia narciarskie - jak przygotować się do sezonu?

21/02/2018

Sezon narciarski to czas, kiedy osoby uprawiające ten sport powinny pomyśleć o przygotowaniach do wejścia na stok, w tym o odpowiednim ubezpieczeniu.

Jak przygotować się do sezonu narciarskiego?

Warto zadbać o to by uprawianie tego sportu nie skończyło się poważnym urazem. Więc przede wszystkim : kondycja fizyczna.

Już trzydziestominutowy bieg 2-3 razy w tygodniu pozwoli znacznie poprawić kondycję fizyczną. Warto do tego dodać elementy rozciągania oraz ćwiczenia wspomagające równowagę. Warto również wzmocnić mięśnie brzucha i pleców, a zamiast basenu od czasu do czasu wybrać jazdę na łyżwach, podczas której pracują podobne grupy mięśni jak podczas jazdy na nartach.

Jesień to idealny czas również na przegląd sprzętu . Przed sezonem należy nasmarować i naostrzyć narty oraz sprawdzić jak leżą buty narciarskie. Można również w razie potrzeby zaopatrzyć się w różne elementy stroju narciarskiego – szczególnie teraz, przed sezonem, kiedy ceny są niższe.

Ubezpieczenia narciarskie!

Osoby, które wybierają się na narty za granicę koniecznie powinny wykupić ubezpieczenie. Ubezpieczenie oprócz KL, NNW oraz OC musi koniecznie obejmować koszty ratownictwa i poszukiwań oraz koszty transportu. Są to elementy, których nie zawiera w swoim zakresie Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (w skrócie EKUZ).

Dołącz do nas na FB: www.facebook.com/TwojaKartaPodroze