Twoja Karta Podróże na ferie

21/02/2018

Lubicie spędzać czas w ruchu? Aktywny styl życia to nie tylko metoda na dbanie o zdrowie i doskonały pomysł na spędzanie czasu wolnego. To także sprawdzony sposób na budowanie i wzmacnianie więzi rodzinnych, o czym przekonuje na swoim blogu sportowarodzina.pl oraz w poniższej rozmowie Ewa Świerżewska. Jej rodzina nie wyobraża sobie życia bez aktywności sportowych. Nie zapomina przy tym o bezpieczeństwie. Wybrali Twoją Kartę Podróże jako najlepszą ochronę ubezpieczeniową, dostosowaną do ich aktywnego trybu życia podczas zagranicznych wojaży.

Poznajcie „sportową rodzinę”

Kim jest „sportowa rodzina”?

W skład naszej sportowej rodziny wchodzą rodzice – Ewa i Łukasz oraz nasze córki – Iga i Ada (12 i 10 lat). Aktywny tryb życia prowadziliśmy jeszcze nim na świecie pojawiły się dzieci – narty, żeglarstwo, windsurfing, wyprawy rowerowe. Z dziewczynkami zaczynaliśmy od rowerów – przyczepka, fotelik, później samodzielna jazda i setki pokonywanych kilometrów po Szwecji, Niemczech, Austrii, Belgi, Holandii, Litwie, Łotwie i Estonii.

Jak zachęcać dzieci do aktywnego trybu życia? Jaki rodzaj aktywności lubicie najbardziej?

Najłatwiej zachęcić przez własny przykład. Dzieci na początku uczą się przez naśladowanie – gdy widzą, że rodzice są aktywni, one też będą chciały brać udział w tych aktywnościach. Oczywiście nie można przesadzić, bo to ma być przyjemność dla wszystkich. Rowery to nie jedyna nasza sportowa pasja. Biegamy, uprawiamy triathlon, jeździmy na łyżwach, na rolkach, na nartach, pływamy kajakami, w lecie Ada i Iga jeżdżą konno, a w szkole chodzą do klas pływackich.

O czym należy zawsze pamiętać, wybierając aktywny wypoczynek?

Każdy wyjazd, a szczególnie aktywny, trzeba dobrze zaplanować. Po pierwsze trzeba przygotować i przejrzeć całe wyposażenie – namioty, karimaty, rowery i inne, żeby nie było niespodzianek (choć oczywiście nie ma gwarancji, że nie będzie trzeba dokonywać po drodze napraw). Warto zaopatrzyć się w szczegółowe mapy, przewodniki, poszukać praktycznych informacji w Internecie. No i nie można zapomnieć o ubezpieczeniu. Karta EKUZ w krajach europejskich to jedno, ale zawsze warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków (KL i NNW). Być może nigdy z niego nie skorzystamy, ale lepiej być przygotowanym, bo ponoszenie kosztów pomocy medycznej za granicą do przyjemnych nie należy. Jeśli ktoś, tak jak my, często wyjeżdża za granicę – czy to na narty, czy na wyprawy rowerowe, ale też na zwykły wypoczynek, powinien rozważyć zakup Twojej Karty Podróże. To wygodne rozwiązanie, bo ważna jest przez rok i nie musimy przed każdym wyjazdem tracić czasu na zakup polisy. Karta jest poręczna, można mieć ją zawsze przy sobie, a dzięki temu, że jest plastikowa, nawet wywrotka w kajaku i zmoczenie całego dobytku jej niestraszne.

Wypoczywajmy aktywnie, ale z głową

Wielbicieli aktywnego trybu życia nie trzeba namawiać do sportowych podróży. Spędzajmy czas wolny na sportowo, ale zawsze z głową. Uczmy nasze dzieci nie tylko żyć aktywnie i zdrowo, ale też bezpiecznie. Aktywny wypoczynek dostarcza wielu wrażeń. Niech będą to emocje związane tylko i wyłącznie z ulubioną formą spędzania czasu wolnego, a nie takie, które pojawią się na skutek nieodpowiednio dobranej ochrony ubezpieczeniowej lub, co gorsza, w wyniku jej braku. Jeśli podróżujesz całą rodziną, idealnym wyborem jest Twoja Karta Podróże - w wersji Classic, Sport lub Student – w zależności od wieku osób ubezpieczonych (od 1 do 60 roku życia) oraz planowanej formy aktywności.

Na pewno znajdziecie wiele ciekawych informacji na temat aktywności naszej «sportowej rodziny» oraz porad związanych z organizacją rodzinnego wyjazdu zagranicznego. Niech będą dla Was inspiracją i zachętą do aktywnego i zdrowego trybu życia.

Dołącz do nas na FB: www.facebook.com/TwojaKartaPodroze