Na sportowo z Twoją Kartą Podróże

20/02/2018

Czy należycie do miłośników aktywnego wypoczynku? Zamiast leżakowania na plaży wolicie spróbować czegoś innego, podnoszącego adrenalinę, sprawiającego, że pot na czole pojawia się nie tylko z gorąca, ale także z emocji, a nawet stresu?

Jeśli na powyższe pytania z czystym sumieniem odpowiadacie twierdząco, to na pewno zbieracie już potrzebne informacje, organizujecie ekipę, kompletujecie odpowiedni ekwipunek, kupujecie lub serwisujecie sprzęt (ew. sprawdzacie możliwości jego wypożyczenia na miejscu), pracujecie nad kondycją. Spraw do załatwienia przed wyjazdem jest co niemiara. Czy na pewno pamiętacie o wszystkim? Jedną z najważniejszych rzeczy w waszej walizce powinna być odpowiednia polisa turystyczna. To ona zapewni wam i rodzinie czy przyjaciołom udany, bo przede wszystkim bezpieczny, wyjazd. Każdy, kto decyduje się wypoczywać poza domem powinien o tym obowiązkowo pamiętać. 

Urlop na sportowo kusi niejednego turystę. Często już na miejscu dochodzimy do wniosku, że chcemy spróbować czegoś nowego. Zawsze jednak, bez względu na okoliczności, musimy pamiętać, że sport wiąże się ze zwiększonym ryzykiem urazu czy wypadku. Nie trudno domyslić się, że łatwiej o kontuzję w czasie aktywności fizycznej niż podczas leżenia na plaży. A nawet najmniejszy, z pozoru niegroźny wypadek, może skończyć się wizytą u lekarza, koniecznością wykonania badań, hospitalizacją czy wręcz powrotem do kraju. Każde z tych działań wiąże się z kosztami, które, jeśli nie mamy odpowiedniego ubezpieczenia, będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), którą każdy może otrzymać bezpłatnie w swoim oddziale NFZ, nie obejmuje np. transportu do Polski po wypadku. Dla przykładu w przypadku sportów wodnych często są to bardzo drogie interwencje wymagające natychmiastowej pomocy na miejscu zdarzenia czy transportu z miejsc trudno dostępnych (potrzeba użycia helikoptera i specjalnie wykwalifikowanych ratowników). Dlatego bez względu na uprawianą dyscyplinę sportu oraz jej charakter, zawsze pamiętajcie o odpowiednim, świadomie wybranym ubezpieczeniu -  dopasowanym do waszych potrzeb i rodzaju planowanej aktywności.

Jeśli wyjeżdżacie za granicę częściej niż raz w roku, a do tego podróżujecie całą rodziną, idealnym ubezpieczeniem jest Twoja Karta Podróże - w wersji Classic, Sport lub Student – w zależności od planowanej formy aktywności oraz wieku osób ubezpieczonych. Roczna ochrona ubezpieczeniowa jest dużo bardziej ekonomiczną oraz wygodniejszą formą ubezpieczenia niż pojedyncze polisy krótkoterminowe. Dziś kupione ubezpieczenie zapewni solidną, kompleksową ochronę nie tylko podczas najbliższych letnich szaleństw, ale także podczas kolejnych eskapad, np. ferii zimowych. Postaw na bezpieczeństwo  - swoje i twoich bliskich. Twoja Karta Podróże zapewni wam ochronę już następnego dnia po dniu zakupu (brak okresu karencji).

Dołącz do nas na FB: www.facebook.com/TwojaKartaPodroze